Realizacja projektów „pod klucz” to dostarczanie naszym klientom precyzyjnych rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb. Od wielu lat oferujemy ten model współpracy zarówno klientom indywidualnym, jak i biznesowym oraz samorządom.

Projekty „Pod klucz” w kilku krokach:

Analiza

Realizację projektu zaczynamy od identyfikacji powodów, dla których klient podjął decyzję o budowie infrastruktury oraz od określenia jego oczekiwań i potrzeb. Dzięki temu jesteśmy w stanie wskazać mu możliwe warianty technologiczne oraz pokazać zalety i wady proponowanych rozwiązań, aby następnie wybrać optymalną metodę.

Projektowanie

W ALGO oferujemy pełną gamę usług obejmujących planowanie sieci radiowych. Z udziałem naszego zespołu kompetentnych inżynierów oraz zaawansowanych narzędzi planistycznych tworzymy cyfrowe sieci radiowe różnego typu – projekty systemów stacjonarnych relacji punkt-punkt, punkt-wielopunkt oraz mobilnych punkt-wielopunkt, niezależnie od producenta i technologii transmisji. Posiadamy doświadczenie w projektowaniu rozległych sieci radioliniowych wykorzystujących technologie 5G, eLTE, LTE, Narrow Band, GSM, LMDS, WiMAX, WiFi, TETRA.

Systemy telekomunikacyjne wymagają szczególnej infrastruktury towarzyszącej. Urządzenia muszą znajdować się w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach wyposażonych w przyłącza energetyczne i teletransmisyjne.

Dostarczamy naszym klientom kompleksowe rozwiązania:

 • Dopasowujemy projekt systemu telekomunikacyjnego do istniejącej infrastruktury,
 • Wykonujemy oraz realizujemy projekty budowlane:
  - wież telekomunikacyjnych oraz masztów w technologii stalowej i aluminiowej,
  - konstrukcji wsporczych pod anteny na obiektach istniejących (budynkach, wieżach telekomunikacyjnych, kominach itp.),
  - kontenerów telekomunikacyjnych oraz adaptacji istniejących pomieszczeń na potrzeby łączności,
 • Wykonujemy ekspertyzy wytrzymałości konstrukcji pod kątem instalacji systemu antenowego,
 • Realizujemy projekty oddziaływania środowiskowego konstrukcji oraz systemów antenowych,
 • Prowadzimy kompleksowe postępowanie administracyjne celem uzyskania zgód budowlanych,
 • Pomagamy zminimalizować nakłady inwestycyjne oraz koszty utrzymania istniejących instalacji.

Budowa:

Posiadamy niezbędny sprzęt (samochody, koparki, kompresory, zagęszczarki, urządzenia do przecisków pod drogami oraz do pracy na wysokościach, narzędzia pomiarowe), doświadczenie oraz wyspecjalizowaną kadrę posiadającą uprawnienia telekomunikacyjne oraz budowlane i wiedzę w zakresie nowoczesnych rozwiązań.

Nasze usługi obejmują:

 • Adaptację i remont pomieszczeń pod kątem potrzeb łączności,
 • Budowę i wyposażenie serwerowni,
 • Roboty ziemne związane z fundamentowaniem,
 • Dostawę i montaż wież oraz masztów telekomunikacyjnych w technologii stalowej i aluminiowej, konstrukcji wsporczych na potrzeby systemów antenowych, systemów bezpieczeństwa osobistego (antyupadkowych), poziomych i pionowych tras kablowych, kontenerów telekomunikacyjnych, systemów zasilania w energię elektryczną, systemów ogrodzeniowych, systemów PPOŻ i antywłamaniowych,
 • Zwiększanie funkcjonalności i wytrzymałości istniejących obiektów (np. zwiększenie nośności wieży lub jej podwyższenie),
 • Rekultywację terenu.

 

Realizujemy zlecenia dla operatorów telekomunikacyjnych, jednostek samorządowych i inwestorów prywatnych.

Klient na pierwszym miejscu.

Jesteśmy od tego, by wskazywać konkretne rozwiązania dla zgłoszonych nam problemów.

Bierzemy pełną odpowiedzialność za efekty projektu „pod klucz” na każdym etapie jego realizacji, od podpisania kontraktu do dostarczenia usługi.

Dzięki projektom „pod klucz” obsługujemy Państwa kompleksowo, także przy dużych projektach inwestycyjnych. Dostarczamy gotowe rozwiązania i nierzadko wykraczamy poza standardowy proces realizacji usługi.